ROLETY RZYMSKIE

Dysponujemy szerokim wyborem rolet dekoracyjnych– rzymskich i austriackich oraz zasłon panelowych. W zależności od potrzeb Klientów wszystkie produkty dostępne są w wielu modelach i systemach. Rekomendujemy oferowaną usługę szycia rolet i paneli na miarę.

System Top Down

Jest sznurkowym mechanizmem rolet rzymskich charakteryzującym się dwoma sposobami użytkowania:
• roleta może być opuszczana od samej góry
• lub na dowolnej wysokości okna.
Roleta posiada dwa mechanizmy i dwa sznurki podciągające. Lewym sznurkiem opuszcza się i podciąga roletę od samej góry, prawym opuszcza się na dowolnej wysokości okna.

System Easy Glide

Jest łańcuszkowym systemem rolet rzymskich montowanym na kasecie zamkniętej. Cechą charakterystyczną Systemu jest przyszycie do tkaniny tzw. zamka, który spełnia dwie funkcje:
• dzięki jednemu przeszyciu poprawia wizualny wygląd rolet (pokazuje roletę z przodu)
• oraz ułatwia zdejmowanie i ponowne zakładanie rolety.


Czy wiesz, że roletę można powiesić na dwa sposoby?

Do wnęki okiennej


Szerokość rolety
Zmierz wnękę okienną w kilku miejscach i podaj najmniejszy wymiar. Często szerokość w różnych punktach pomiaru nie jest identyczna. Roleta mocowana do wnęki okiennej musi być do niej idealnie dopasowana, abyś mógł swobodnie ją podnosić i opuszczać za pomocą mechanizmu.
Wysokość rolety
Zmierz wnękę okienną w kilku miejscach i podaj najmniejszy wymiar. Od podanego najmnniejszego wymiaru odejmij około 1 cm i zapisz wynik

Do sufitu lub ściany nad oknem


Szerokość rolety
Zmierz wnękę okienną w kilku miejscach uwzględniając zakładkę (margines) od 2 do 4 cm z prawej i lewej strony okna (razem ok. 8 cm), aby uniknąć bocznych prześwitów promieni światła i całkowicie zakrywać wnękę okienną.
Wysokość rolety
Zmierz wysokość od sufitu lub od dowolnego miejsca na ścianie do punktu, w którym powinna się kończyc roleta, na przykład do końca parapetu lub do podłogi.


Czy wiesz, że zasłonę można powiesić na dwa sposoby?

Na kołach


Zasłona na kołach
Zwróć uwagę na kolor karnisza, aby dobrać odpowiednie kółka: srebrne lub złote.
Nie przejmuj się obliczaniem dodatkowych metrów materiału, aby uzyskać efekt pofałdowania. Zrobimy to za Ciebie, a Ty otrzymasz od nas gotową zasłonę do powieszenia.
Pamiętaj! Szerokość zasłony gotowej uwzględnia już efekt dekoracyjnej fali.

Na haczykach Microflex


Zasłona z fałdą
czyli innowacja na rynku polskim. Czy wiesz, że zasłona z fałdą ma wszyty specjalny haczyk Microflex? Dzięki niemu możesz swobodnie regulować wysokość zasłony i niwelować wszelkie nierówności aż do 7 cm. Dodatkowym atutem jest łatwość zawieszenia na karniszu lub szynie oraz możliwość prania dekoracji wraz z haczykiem.
Pamiętaj! Zasłona z haczykiem Microflex pozostaje zawsze pofałdowana. Nie musisz jej poprawiać na karniszu.


Szerokość zasłony
Zmierz szerokość swojego karnisza lub obszaru, który chcesz zasłonić.

Wysokość zasłony
Zmierz wysokość od górnej części karnisza do punktu, w którym powinna się kończyć zasłona, np. do podłogi. Gdy wybrałeś zasłonę na kołach, dodaj jeszcze 2 cm.


W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę tkanin, wzorów i kolorów które pozwolą dobrać idealne rozwiązanie do Państwa wnętrza.


Zapraszamy do naszego Salonu przy ul. Szarych Szeregów 5 w Olsztynie, aby zapoznać się z bogatą ofertą ROLET RZYMSKICH - ZASŁON - FIRAN